Eğitim Paketi - Eğitim ve Katılım

2011 senesinden bu yana Eğitim Paketi, öğrenme sorunu bulunan öğrencilere yetkin öğrenme teşvikleriyle destek olmaktadır. Bu öğrenme teşvikleri eğitim amacına (kural olarak bir üst sınıfa geçme amacına) ulaşılması tehlikeye girdiğinde talep edilebilmektedir.

Eğitim kuponu taleplerinizde ve size uygun ek ders olanaklarını seçmenizde sizlere memnuniyetle destek olmaktayız. En önemli adımları burada sizin için bir araya getirdik:

Öğrenme teşviki - Ek ders için finansman talepleri

1. Başvuru formunun doldurulması
Başvuru formunu hizmet noktası adı verilen aşağıdaki yerlerden temin edebilirsiniz:

a) İş aramakta olanlar için (İşsizlik Parası II (Arbeitslosengeld II) ve Sosyal Yardım Parası (Sozialgeld) alanlar)
İlçe idareleri (Kreise) ile şehir idareleri (kreisfreie Städte) yetkili olup, normal şartlarda İş Merkezleri'ne (Jobcenter) başvurabilirsiniz.

b) Sosyal yardım (Sozialhilfe), konut yardımı (Wohngeld) veya çocuk parası (Kinderzuschlag) almakta olan aileler için
Belediyenize (Rathaus), Vatandaş İşleri Müdürlüğüne (Bürgeramt) veya ilçelerde görevli memurlara başvurabilirsiniz. Federal Çalışma ve Sosyal Yardım Bakanlığı da yerel .

2. Branş öğretmeninin onayının alınması
Sizin ilk başvuracağınız yetkili kişi çocuğunuzun branş öğretmenidir. Çocuğunuzun sınıfını geçmesi tehlikeye girmişse ve çocuğunuzun okulunda bunun için herhangi bir teşvik hizmeti verilmiyorsa çocuğunuza okul dışı öğrenme teşviki sağlanabilir. Bunun için çocuğunuzun branş öğretmenine başvurarak çocuğunuzun teşvike ihtiyacının olduğunu onaylatınız.

3. Eğitim teşviki başvurusu
Okuldan aldığınız belgeyle yetkili müdürlüğe başvurarak ek ders için finansman talebinde bulunabilirsiniz.

4. Ek ders öğretmeni arama
Eğitim teşviki başvurunuz kabul edildiğinde yakınlarınızdaki Shearts temsilciliği ile irtibata geçiniz, çünkü elbette sizin çocuğunuz da eğitim paketi çerçevesinde bizim profesyonel ek ders hizmetlerimizden yararlanabilir. Kural olarak resmi kurumlarda da kendileriyle temas halinde olan ve ek ders hizmeti veren şahıs ve kuruluşların bir listesi bulunmaktadır.

Shearts bünyesinde Türkçe konuşan görevlimize aşağıdaki numaradan ulaşabilirsiniz: 0234/ 976 036 020 03

Sorularınız mı var?
Eğitim paketine ilişkin diğer sorularınız için Federal Çalışma ve Sosyal Yardım Bakanlığına başvurabilirsiniz (Vatandaş Hattı: 0 30/ 221 911 009 veya İnternet: ). Ücretsiz deneme derslerine başvurarak profesyonel ek ders hizmetlerimizi deneyiniz.

TÜV
Sichere Notenverbesserung
Service-Champion

Überzeugen Sie sich von unseren Leistungen und lernen Sie uns unverbindlich kennen.

schließen
7115